linia zarysu miasta na tle nieba
Więcej o nas i o Spółce

Urbum sp. z o.o. Spółka Komandytowo-Akcyjna zajmuje się inwestowaniem w mieszkania na wynajem w celu stworzenia wysokiej jakości mieszkań dla osób młodych, w szczególności studiujących i pracujących.

Model biznesowy Urbum jest prosty:

  • spółka nabywa mieszkania, przeprowadza ich remont i wynajmuje

  • wspólnik otrzymuje dywidendę z zysków operacyjnych spółki

  • w długim terminie wartość spółki rośnie wraz ze wzrostem wartości portfela mieszkań na wynajem, na czym korzystają wszyscy wspólnicy

Unikalność modelu Urbum polega na tym, że zmieniliśmy paradygmat inwestowania grupowego w nieruchomości, który na ogół w Polsce jest oparty na długu. W Urbum inwestor staje się współwłaścicielem spółki, a my jesteśmy jej managerami i otrzymujemy wynagrodzenie wyłącznie za sukces.

 

Dzięki temu gramy razem z naszymi inwestorami do tej samej bramki i pracujemy na wspólny zysk.

Nasz zespół
1.jpg

Wojciech Gil

członek zarządu, współzałożyciel Urbum

Wojciech jest inwestorem na rynku nieruchomości, prawnikiem i przedsiębiorcą. Jest absolwentem Wydziału Prawa oraz Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego.

 

W swojej karierze zawodowej pracował jako doradca finansowy, manager oraz prawnik. Pracując w jednej z wiodących kancelarii doradztwa podatkowego jako prawnik, zajmował się głównie prawem podatkowym i obsługą podmiotów działających na rynku nieruchomości. 

 

Przygodę z nieruchomościami rozpoczął w 2013 r. zakładając spółkę zajmującą się podnajmem mieszkań w Warszawie. Od 2015 r. jest prezesem zarządu spółki zajmującej się doradztwem i realizacją inwestycji na rynku mieszkań pod wynajem WG Property sp. z o.o.

Przez ostatnich 8 lat zrealizował kilkadziesiąt inwestycji w mieszkania pod wynajem dla siebie oraz dla pasywnych inwestorów, przechodząc wielokrotnie przez wszystkie etapy inwestycji: wyszukanie i selekcja odpowiedniej nieruchomości, audyt prawny i techniczny, negocjacje, zakup, projekt, remont i zarządzanie najmem. 

Poza nieruchomościami, Wojciech jest także aktywnym inwestorem i pasjonatem rynku kapitałowego. Zakładając Urbum połączył te dwa światy - rynek nieruchomości i rynek akcji - dokonując syntezy tego, co najbardziej korzystne dla inwestorów.

Inwestując w nieruchomości Wojciech kieruje się słowami Charliego Mungera, wiceprezesa Berhshire Hathaway i prawej ręki Warrena Buffetta: "Mądre inwestowanie jest inwestowaniem w wartość. Wartość, którą otrzymujesz musi być wyższa niż cena, jaką płacisz"

icons8-linkedin-50.png
icons8-twitter-64.png

Michał Tymburski

członek zarządu, współzałożyciel Urbum

Jest radcą prawnym i doradcą podatkowym z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze m.in. podmiotów działających na rynku nieruchomości. 

 

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2003 r. ukończył Centrum Prawa Amerykańskiego Levin College of Law University of Florida.

 

W latach 2003-2005 współpracował z wiodącą na rynku spółką doradztwa podatkowego. Od 2005 r. współpracuje z Kancelarią Radcy Prawnego Bogusława Wolniewicza. Jest współautorem kompleksowego komentarza Podatki-Meritum oraz komentarza podatkowego do zagadnień związanych z PPP. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkami dochodowymi a także planowaniem podatkowym oraz postępowaniem podatkowym.

 

Brał udział w szeregu projektów dotyczących wszystkich podatków, w tym obejmujących kompleksowe audyty rozliczeń podatków CIT, PIT i VAT oraz rozliczeń innych zobowiązań publicznoprawnych przedsiębiorców.

 

Prowadził szereg spraw przed sądami administracyjnymi, w tym przed NSA. Prowadzi wykłady z zakresu prawa podatkowego m.in. na studiach podyplomowych, jak również na aplikacji radcowskiej.

Chcesz z nami zainwestować?

Napisz do nas, przyjdź na spotkanie lub zapisz się na webinar informacyjny